فرش ماشینی خوب
جوابی مشخص به سؤال همیشگی ” فرش ماشینی خوب چه مارکی بخرم ؟ “

فرش ماشینی خوب چه مارکی بخرم ؟

تفاوتی ندارد می­خواهیم چه کالایی بخریم، همه ما موقع خرید به دنبال بهترین مارک هستیم. زیرا می­خواهیم خریدی باکیفیت و البته مقرون به صرفه داشته باشیم. در مورد خرید فرش نیز قضیه به همین منوال است. خصوصاٌ با وجود کارخانه­های متعدد تولید کننده فرش در سراسر ایران، خرید یک فرش ماشینی مناسب، کار پیچیده­ای به نظر می­رسد. به همین دلیل وقتی صحبت از خرید فرش ماشینی می­شود، اولین سؤال همه این است که ” فرش ماشینی خوب چه مارکی بخرم ؟”.

در حقیقت پاسخ دادن به این سؤال کار چندان ساده­ای نیست ولی باید پاسخی مشخص و درست برای آن پیدا کنیم تا بتوانیم تجربه یک خرید موفق در زمینه فرش به دست آوریم.

بهترین مارک فرش موجود در بازار

فرش ماشینی خوب

بدون شک شما که اکنون این مطلب را می­خوانید از جمله کسانی هستید که قصد خرید فرش دارید و مدام از دیگران می­پرسید: ” فرش ماشینی چه مارکی خوبه ؟”.

کمی سخت است که یک برند خاص را به عنوان بهترین در عرصه تولید فرش ماشینی معرفی کنیم. اما از برندهایی می­توان نام برد که در حال حاضر طرفداران زیادی دارند. از جمله این برندها فرش اصفهان است. البته دور از ذهن نیست اگر اصفهان که از دیرباز محلی برای پرورش هنرمندان بوده است، در زمینه فرش ماشینی نیز موفق باشد.

علاوه بر هنرمندان اصفهانی، طراحان و تولیدکنندگان تبریزی نیز در حوزه فرش سابقه­ای دیرینه دارند و به همین دلیل فرش­هایی که عنوان تبریز را یدک می­کشند نیز، در بازار فرش ایران پرآوازه هستند، مانند فرش بهشتی تبریز. البته از اعتبار خوب مشهد در زمینه تولید فرش ماشینی نیز نباید غافل شد. زیرا امروزه یکی از قطب­های مهم تولید فرش در ایران مشهد است.

پیدا کردن پاسخ فرش ماشینی خوب

فرش ماشینی خوب چه مارکی بخرم

اما برای پیدا کردن پاسخ سؤال ” فرش ماشینی خوب چه مارکی بخرم ؟”،  باید قبل از تمام این موارد، به فرش کاشان اشاره کنیم که قدیمی­ترین نام را در صنعت فرش ماشینی و دستباف دارد. کارخانه­های تولید فرش کاشان، هر ساله انواع مختلفی از فرش ماشینی را به بازار عرضه می­دارند و بسیاری از خریداران را به دنبال خود می­کشانند.

بهترین برند وجود ندارد

حقیقت این است که پاسخ مشخص به سؤال ” فرش ماشینی خوب چه مارکی بخرم ؟”، یک نام خاص نیست. برای خرید فرش خوب، بهترین راه خرید فرشی است که ویژگی­های مهم یک فرش خوب را دارا باشد، مانند الیاف مرغوب (که امروزه الیاف اکریلیک هیت ست به عنوان مرغوب­ترین نخ شناخته می­شوند)، تراکم بالا، طرح و نقش زیبا و …

برای بررسی ویژگی های مهم در خرید فرش اینجا کلیک کنید.