فیلتر براساس قیمت :
رنگ موردنظر
تعداد شانه فرش
سبک و نقشه

نمایش ۱ - ۴۸ کالا از ۸۱

فرش افشان

فرش افشان جزو یکی از پرفروش ترین فرش های ماشینی می باشد که به طور خاص هیچ وقت از مد نمیرود و می توان گفت فرشی همیشه مد است. فرش طرح افشان از طرح‌های اصیل و پر کاربرد در فرش‌های ایرانی است. این طرح مانند بقیه طرح‌های سنتی انواع متفاوتی دارد که در بیشتر مواقع با نقش‌های اسلیمی چون شاخ و برگ، حیوانات، گل و گیاه و بوته … بافته شده است. تمامی نقش‌های به کار رفته در طرح افشان به هم مرتبط هستند.

ویژگی و خصوصیات فرش طرح افشان چیست؟

1- از جمله خصوصیات و ویژگی های طرح افشان پیوستگی و انسجام طرح و نقشه این فرش است به گونه ای که انسان گمان میبرد، نقاش آن از ابتدا تا انتها، قلم خود را از روی کاغذ و بوم نقشه بر نداشته است.

2- ویژگی دیگر طرح افشان که آن هم نشان از آشنایی زدایی و متفاوت بودن این طرح با طرح های پیش از خود دارد، عدم قرینگی بین طرح و نقشه گل ها برگ هاست. همانگونه که میدانید، قرینگی ویژگی بارز هنر فرش و معماری کلاسیک ایرانی است. به گونه ای که در بسیاری از طرح و نقشه های جدید فرش ماشینی و دستباف همچنان، این قرینه بودن به چشم می خورد. اما این قرینه بودن نصفه فرش با نصفه دیگر (قرینه بودن بالا و پایین و چپ و راست)، در طرح افشان وجود ندارد.

3- سومین و مهمترین ویژگی طرح افشان این است که به دلیل نبودن لچک و ترنج، این طرح نقش مهمی در بزرگ نشان دادن فضا و محیط خانه، اتاق و یا حتی محل کار شما دارد.

مقایسه ( 0 مورد )