قیمت فرش ماشینی
لیست قیمت فرش ماشینی امروز

قیمت فرش ماشینی – لیست قیمت فرش ماشینی امروز سه شنبه 1400/07/27 به شرح زیر است که در ادامه میبینیم

قیمت فرش ماشینی از آن شاخص‌هایی است که در شرایط اقتصادی امروز برای بسیاری از خریداران فرش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده است. در ادامه لیست قیمت فرش ماشینی امروز سه شنبه 1400/07/27 فرش های ۷۰۰ شانه تا ۱۲۰۰ شانه را برای شما خواهیم اورد.

با توجه به شیوع ویروش کرونا و رکود حاکم بر بازار و کاهش قدرت خرید مردم، انتخاب یک فرش ماشینی زیبا که هم از کیفیت و دوام مناسب برخوردار و هم دارای قیمتی مناسب باشد خواسته بسیاری خریداران است.

فرش‌های ماشینی در ابعاد رایج استانداردی چون ۹ متری، ۶ متری، ۴ متری و همچنین سایز کناره، پادری و … بافته می شوند. شاید بتوان گفت فرش ۱۲ متری متداول ترین فرش ماشینی است که در خانه های ایرانی بسیار پرطرفدار است. طول و عرض این فرش به ترتیب ۴ و ۳ متر می باشد. قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری همواره در بازار فرش مورد توجه مشتریان قرار می گیرد چرا که انتخاب نخست بسیاری از خریداران فرش است. اما قیمت فرش بر حسب اندازه شانه و تراکم متفاوت است.

قیمت فرش ماشینی قیمت فرش ۱۲ متری ۱۲۰۰ شانه کاشان

قیمت فرش ۱۲ متری ۱۲۰۰ شانه نیز به طور محسوسی از فرش های ۷۰۰ و ۱۰۰۰ شانه بیشتر است اما به همان نسبت از قیمت فرش ۱۲ متری ۱۵۰۰ شانه پایین تر می باشد.

لیست قیمت فرش ها امروز سه شنبه 1400/07/27 به شرح زیر است :

قیمت فرش ۶ متری ۱۲۰۰ شانه = بین 3/800/000 تومان تا 4/250/000 تومان

قیمت فرش ۹ متری ۱۲۰۰ شانه = بین 5/850/000 تومان تا 6/500/000 تومان

قیمت فرش ۱۲ متری ۱۲۰۰ شانه = بین 7/800/000 تومان تا 8/500/000 تومان

 

قیمت فرش ۱۰۰۰ شانه

قیمت فرش ۶ متری ۱۰۰۰ شانه = بین 3/600/000 تومان تا 3/800/000 تومان

قیمت فرش ۹ متری ۱۰۰۰ئشانه = بین 5/500/000 تومان تا 5/700/000 تومان

قیمت فرش ۱۲ متری ۱۰۰۰ شانه = بین 7/200/000 تومان تا 7/600/000 تومان

 

قیمت فرش ۷۰۰ شانه

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه از فرش‌های پر طرفدار و نسبتا ارزان در میان فرش‌های ماشینی است. این نوع فرش از کیفیت، مقاومت، دوام و نرمی مطلوبی برخوردار است و استفاده از آن به خصوص در خانه های دارای فرزند، بخش‌هایی از منزل که تردد زیاد است، رواج دارد. قیمت فرش ۷۰۰ شانه بر حسب تراکم، جنس الیاف و تعداد رنگ زمینه متغییر است.

قیمت فرش ۶ متری ۷۰۰ شانه = بین ۳,۱۰۰,۰۰۰ تومان تا ۳,۳۰۰,۰۰۰ تومان

قیمت فرش ۹ متری ۷۰۰ شانه = بین ۴,۷۰۰,۰۰۰ تومان تا ۵,۱۰۰,۰۰۰ تومان

قیمت فرش ۱۲ متری ۷۰۰ شانه = بین ۶,۲۰۰,۰۰۰ تومان تا ۶,۶۰۰,۰۰۰ تومان

 

توجه داشته باشید قیمت های درج شده ، قیمت فرش ماشینی درب کارخانه و بدون واسطه است که تنها می توانید آنها را با خرید مستقیم فرش از کارخانه و از وبسایت های فروش فرش ماشینی که فرش را بدون واسطه و به قیمت درب کارخانه عرضه می کنند تهیه کنید.

 

عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت فرش ماشینی

لبست قیمت فرش ماشینی اگر به بازار فرش ماشینی مراجعه کرده باشید، متوجه این موضوع شده اید که به شما فرش های مشابه را معرفی کرده اند که از نظر طرح و نقشه یکسان بوده اند اما چیزی که در این میان متفاوت بوده، قیمت فرش ماشینی است. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که این فرش ها از نظر ظاهری که تفاوت چندانی باهم ندارند پس چرا قیمت فرش ماشینی در این حد باید متفاوت باشد. آنها با یک نقشه و توسط یک دستگاه بافته شده اند، علت این تغییر چیست؟در زیر عواملی را باهم بررسی خواهیم کرد که در تنظیم لیست قیمت فرش و در نتیجه قیمت فرش ماشینی تاثیر گذار خواهد بود:

جنس الیاف

از مهم ترین عوامل تعیین قیمت فرش ماشینی جنس الیاف به کار رفته در آن است. امروزه فرش های ماشینی در جنس های اکریلیک، اکریلیک هیت ست و پلی استر و بی سی اف و پشم بافته میشوند. که این انواع فرش، لیست قیمت فرش خود را دارند که هر کدام از این فرش های ماشینی که از نظر قیمت فرش متفاوت هستند.

تراکم بافت

شانه و تراکم عامل دیگر تعیین کننده، رده قرار گیری فرش ها در لیست قیمت فرش می باشد.منظور از شانه و تراکم، تعداد گره های بافته شده در راستای طول و عرض فرش ماشینی است. هر چه تعداد گره بافته شده در فرش بیشتر گردد یعنی، در این فرش الیاف بیشتری به کار رفته است و این یعنی بالارفتن الیاف مصرفی و وزن فرش، که تمام این عوامل باعث بالا رفتن قیمت فرش می شود.