فرش ماشینی دست دوم
برای خرید فرش ماشینی دست دوم ، باید چه نکاتی را بدانیم؟

خرید فرش ماشینی دست دوم

فرش، کالا یا در واقع اثر هنری نفیسی است که حتی بعد از چند سال استفاده، باز هم ارزش و زیبایی خود را حفظ می­کند. به همین دلیل است که بر خلاف برخی از کالاها که بعد از کمی استفاده، دیگر طرفداری ندارند، فرش ماشینی دست دوم ، انتخاب بسیاری از افراد برای خرید است. اما بدون شک برای انتخاب و خرید کالای مستعمل، حتی اگر صنایع دستی باشد، باید با احتیاط و آگاهی عمل کرد. اگر به هر دلیلی تصمیم بر خرید فرش دست دوم گرفته­اید، لازم است نکاتی را حین انتخاب خود در نظر داشته باشید که در ادامه درباره آن­ها صحبت خواهیم کرد.

چطور از کیفیت یک فرش ماشینی دست دوم مطمئن شویم؟

فرش دست دوم

بدیهی است که انتظارات ما از یک فرش مستعمل باید کمتر از فرش نو باشد اما خرید هر فرش دست دومی نیز صرفه مالی ندارد. از جمله موارد تأثیرگذار در کیفیت فرش، جنس الیاف و بافت آن است. اما شاید تشخیص این موارد برای کسی که کارشناس این حوزه نباشد، کمی سخت به نظر برسد. به همین خاطر به توضیح نکاتی کوچک اما مهم و کاربردی خواهیم پرداخت که به شما در خرید کمک می­کند:

  1. اگر می­خواهید مطمئن شوید، فرش چله قوی داشته باشد، به سراغ ریشه­های آن بروید. اگر ریشه فرش به راحتی و با کشیدن پاره می­شود، بدانید چله فرش ضعیف است.
  2. اگر می­خواهید مطمئن شوید، فرش چله قوی داشته باشد، به سراغ ریشه­های آن بروید. اگر ریشه فرش به راحتی و با کشیدن پاره می­شود، بدانید چله فرش ضعیف است.
  3. می­خواهید رنگ و آب فرش را بررسی کنید؟ درست در میان آن بایستید، یک خط تقارن در وسط فرش در نظر بگیرید و گل­های متقارن این طرف و آن طرف خط را با هم مقایسه کنید. هر گونه تفاوت رنگ، نشان دهنده رنگ پریدگی یا وجود مشکل در رنگ اصلی فرش دست دوم است.
  4. علاوه بر تمام این موارد، طرح و نقش فرش نیز مهم است. به ترنج وسط فرش و لچک کناری آن خوب دقت کنید. هر گونه ناهماهنگی در اندازه یا شکل گل­های فرش، نقطه ضعف آن به حساب می­آید.

در نهایت اگر برای شما امکان دارد، پیش از خرید فرش ماشینی دست دوم ، از یک کارشناس باتجربه در این زمینه کمک بگیرید.

در ضمن می توانید با مراجعه به این لینک فرش دست دوم خودتون رو داخل سایت قرار بدین تا به فروش برسه .