فرش ماشینی مدرن ایرانی-فرش ماشینی مدرن و فانتزی-فرش فانتزی-فرش مدرن
فرش ماشینی مدرن ، تلفیق صنایع دستی سنتی با طرح های مدرن و امروزی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]از ۲۵۰۰ سال پیش که اولین فرش جهان خلق شد، تا همین چند سال پیش، این صنایع دستی اصیل ایرانی با طرح­های کلاسیک و سنتی خود شناخته می­شد. اما این روزها با توجه به عناصر مدرن و جدیدی که به زندگی بشر امروز اضافه شده است، انتظار می­رود همه چیز به ورژن جدید و نوین خود ارتقا پیدا کند. فرش ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به همین دلیل فرش ماشینی مدرن خلق شده است.

اگر سری به فروشگاه­های بزرگ فرش بزنید، در کنار فرش­هایی که نقش­های سنتی ایرانی دارند، انواع متنوع­تری از قالی خواهید دید که در طرح­های مدرن و فانتزی بافته شده­اند و اتفاقاً زیبایی چشمگیری نیز دارند. در واقع به نظر می­رسد فرش، این صنایع دستی شناسنامه دار ایرانی، می­تواند خود را با هر زمانه­ و تغییرات آن سازگار سازد و این پویایی و به روز بودن، حقیقت هنر است که آن را همیشه زنده نگه می­دارد.

 

فرش ماشینی مدرن و فانتزی چه خصوصیات ویژه­ای دارد؟

 

فرش ماشینی مدرن

 

همانطور که گفته شد، تفاوت فرش­های مدرن با کلاسیک تنها در طرح و نقش آن­هاست. از ابتدای خلقت فرش، هنرمندان از طبیعت و طرح­های اصیل عشایری برای نقش زدن استفاده می­کردند اما امروزه هر طرح و نقشی را می­توانید در میان فرش مدرن پیدا کنید. در ادامه درباره دو ویژگی­ منحصر به فردی که در فرش ماشینی مدرن ایرانی دیده می­شود بیشتر توضیح داده خواهد شد:

در فرش مدرن، هیچ محدودیت رنگی وجود ندارد. از رنگ­های خنثی یا روشن گرفته تا پرانرژی­ترین رنگ­ها، در فرش فانتزی دیده می­شود. نکته­ای که درباره رنگ­بندی بسیاری از انواع فرش ماشینی مدرن وجود دارد، تنوع پایین رنگ در یک فرش است. یعنی هرچند در این نوع از فرش، جسورانه از رنگ­ها استفاده می­شود اما معمولاً در یک فرش، رنگ­های زیادی را همزمان با هم نمی ­بینید.

فرش مدرن ایرانی، طرح و نقشه ساده و بی­آلایشی دارد. حتی گاهی ممکن است احساس کنید، بدون نقشه بافته شده است. این سادگی با دکوراسیون مدرن بسیاری از خانه­ها به خوبی هماهنگ می­شود.

فرش ماشینی مدرن در الیاف به کار رفته و نوع بافت هیچ تفاوتی با انواع کلاسیک خود ندارد. پس اگر قصد خرید این نوع از فرش­ها را دارید، در کیفیت آن­ها تردید نکنید و با خیال راحت فرش مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][electro_vc_products_carousel mcategory=”2187″ instock=”true” category_link=”true” title=”فرش های مدرن” limit=”12″ category=”وینتیج”][/vc_column][/vc_row]