فرش ماشینی چند شانه خوب است ؟
برای خریدی مطمئن و بادوام ، فرش ماشینی چند شانه خوب است ؟

فرش ماشینی چند شانه خوب است ؟

اگر در فکر خرید فرش ماشینی هستید بدون شک یکی از اولین سؤالاتی که برای شما مطرح می­ شود این است که بهترین فرش ماشینی چند شانه است ؟ با وجود فرش ­هایی در بازار که در شانه­ و تراکم ­های مختلف عرضه می­ شوند، طبیعی است هنگام خرید کمی سردرگم شوید. ولی اگر از چگونگی تأثیر تعداد شانه فرش در کیفیت و ماندگاری آن مطلع باشید می­ توانید به راحتی فرشی را انتخاب کنید که متناسب با مصرف و بودجه شما باشد.

شانه و تراکم در فرش به چه معنا است؟

برای پاسخ به سؤال همیشگی فرش ماشینی چند شانه خوب است، ابتدا باید بدانیم شانه و تراکم فرش چگونه تعریف می ­شود. شانه به معنای تعداد گره یا ریشه­ های موجود در هر متر از عرض فرش و تراکم به معنای تعداد گره­ ها در واحد طول فرش ماشینی است. به همین راحتی می­توان تصوری ساده از شانه و تراکم داشت. البته هنگام خرید فرش، بیشتر از تعداد شانه آن صحبت می­شود. ولی بدیهی است که هر چه شانه بالاتر باشد تراکم نیز بالا می­رود. حال برای نزدیک شدن به جواب پرسش فرش چند صد شانه خوب است، نقش شانه و تراکم را در فرش ماشینی توضیح خواهیم داد.

 فرش ماشینی چند شانه خوب است ؟

در تعریفی ساده می­توان گفت هر چقدر شانه و تراکم فرش ماشینی بالاتر باشد، فرش مستحکم­تر و ماندگارتر است. البته فرش­ های با شانه ­های کمتر، خاب بلند تری دارد و لطیف ­تر هستند اما دوام کمتری نیز دارند. همچنین تأثیر دیگر تراکم و شانه بر ظرافت طرح و نقش فرش است. هر چه تعداد گره­ ها در عرش و طول فرش ماشینی بالاتر باشد، فرش ظریف ­تر بافته می­شود. حال می­ توانید راحت­ تر جواب سؤال مهم فرش ماشینی چند شانه خوبه را پیدا کنید.

برای خریدی باکیفیت، مقرون به صرفه و در عین حال زیبا، فرش چند شانه خوب است؟

با بالا رفتن عدد شانه فرش، قیمت آن نیز بالا می­رود ولی اگر می­خواهید فرشی همیشگی بخرید پیشنهاد می­شود به سراغ فرش­های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه بروید.ناگفته نماند، فرش­های ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه به عنوان فرش ماشینی طرح دستباف معروف­ اند زیرا در ظرافت و زیبایی دست کمی از فرش دستباف ندارند. اگر به فرش دستباف علاقه دارید اما بودجه شما کافی نیست، می­توانید به سراغ خرید فرش ماشینی ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه بروید.

با در نظر گرفتن این نکات ساده می ­توانید به راحتی پاسخ اختصاصی خود را برای سؤال فرش ماشینی چند شانه خوب است؟ بیابید.