پرفروش ترین فرش های سال 1401
جدیدترین و پرفروش ترین فرش های ماشینی سال 1402

پرفروش ترین فرش های ماشینی کاشان در سال 1402

در این مقاله قصد داریم تا پرفروش ترین فرش های کاشان در سال 1402 را به شما معرفی کنیم.(به روز شده در 1402/03/09)

فرش کاشان از گذشته تاکنون به عنوان یک برند معتبر در میان فرش ها مطرح بوده است. این فرش تاکنون به عنوان یک فرش خاص ایرانی مطرح بوده و اکنون نیز  لقب مهمترین برند فرش ماشینی کشور را از آن خود کرده است. امروزه برای تهیه و تولید فرش کاشان از تکنولوژی روز دنیا کمک گرفته می شود.

 


 

1- فرش طلاکوب 12480 نقره ای

اولین فرش پرفروش مربوط به فرش 1200 شانه کد 12480 نقره ای هست. این فرش جزو فرش های طلاکوب نقش برجسته می باشد که تراکم طولی ان 3600 گره در هر متر مربع است و ارتفاع خابی معادل 7 میلی متر دارد.  زیبایی و کیفیت این فرش حرف اول رو میزنه. خرید فرش ١٢۴٨٠ رو پیشنهاد می کنیم.

 

فرش 1200 شانه کد 12480 نقره ای


 

2- فرش بهشت نقره ای

دومین فرش پرفروش این بار یک فرش از پالت فرش های تبریز است که شامل گل های رنگارنگ افشان می باشد.این فرش هم در سال 1400 و هم 1401 جزو پرفروش ترین ها بوده و از نظر کیفیتی چیزی کمتر از فرش بالا ندارد. این فرش 3600 تراکم دارد و نخ به کار رفته در خاب فرش 100 در 100 اکرلیک هیت ست شده است. فرایند هیت ست باعث دوام بیشتر فرش و از بین رفتن پرزهای اعصاب خوردکنی میشه که به لباس شما میچسبه.

 

فرش ۱۲۰۰ شانه طرح بهشت نقره ای گل برجسته + فیلم

 


 

3- فرش مارال طلاکوب

فرش مارال طلاکوب طوسی رو در منزل مشتری عزیزمون از شمال کشور در تصویر زیر ببینید.

 

فرش طلاکوب مارال طوسی 1200 شانه اکرلیک کارن


 

4- فرش باغ گل فیلی

این فرش هم در دوسال اخیر جزو 5 فرش پرفروش بوده . البته رنگ های مختلف دیگه ای مانند کرم و سبز و سرمه ای هم داره که هیچکدوم به اندازه رنگ فیلی پرفروش نبوده و نخواهد بود.

 

باغ گل فیلی

 


 

5- فرش 700 شانه رومیسا فیلی

این فرش با تراکم 3000 و  ارتفاع خاب 9 میلی متری بافت می شود. فرش های 700 شانه به دلیل ارتفاع خاب بیشتری که نسبت به فرش های 1200 و 1500 شانه دارند و به دلیل قیمت اقتصادی و ارزان تری که نسبت به مابقی فرش ها دارا می باشند مخاطبان بیشتری رو در سال های اخیر به خود جذب کرده است. از پرفروش ترین فرش های 700 شانه میتوان به فرش رومیسا با رنگبندی فیلی که در عین زیبایی چرکتاب هم میباشد نام برد.

 

فرش 700 شانه طرح رومیسا فیلی


 

آشنایی با طرح‌های  فرش کاشان

فرش کاشان، شامل انواع مختلفی از فرش‌های 500 شانه، 700 شانه، 1000 شانه، 1200 شانه و غیره می‌شود. این فرش به دلیل بهره‌گیری از نخ اکریلیک، دارای برخی از مشخصه‌های منحصر به فرد است. برای مثال می‌توان به ظرافت و زیبایی، روشنایی، تنوع، مقاوم در برابر حرارت و ماندگاری بالای آن اشاره کرد.

 

طرح افشان : این طرح به شکل‌های مختلف در فرش کاشان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این طرح، شامل گل‌هایی با ساقه بلند می‌شوند. این گل‌ها به شکل افشان در یکدیگر قرار گرفته؛ که این امر سبب خلق آثاری زیبا شده‌است.

 

طرح لچک ترنج : طرح این فرش به صورت حاشیه‌ای پهن، تمامی جهات فرش را در برگرفته است. لچک‌های اطراف فرش، نشانی از باغچه بوده که ترنج در قسمت میانی فرش قرار گرفته است. در این میان، نگاره‌هایی وجود داشته که متمایل به سمت محراب می‌باشند.

 

طرح خشت : این طرح شامل خشت‌های مختلف بوده که هر کدام به صورت جداگانه طراحی شده‌اند. این نمونه از فرش کاشان به طور کلی از چند تکه بافته شده‌است. تمامی نقش‌های این طرح، متفاوت می‌باشد.

 

طرح محرابی : این طرح نمادی از محراب مسجد می‌باشد. در بخش بالای این طرح قوس محراب و قسمت‌هایی از قرآن و احادیث نوشته شده که بیشتر در بافت فرش مسجد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

طرح شکارگاه : طرح شکارگاه به طور کلی نشانگر شکار، گیاهان و نحوه شکار کردن می‌باشد. این نقوش در زمان صفوی بر روی فرش کاشان طراحی شده‌است.